Piątek, 24 listopad 2017

Relacja z targów

Tegoroczne Targi Pracy Politechniki Białostockiej zgromadziły rzesze studentów i absolwentów poszukujących zatrudnienia. A było z czego wybierać. Ponad czterdziestu wystawców z całej Polski przygotowało oferty pracy skierowane głównie do studentów i absolwentów naszej Uczelni. Pracodawcy reprezentowali różne branże, m.in. budowlaną, informatyczną, produkcyjną, mechaniczną, elektryczną. Na targach gościły również koncerny międzynarodowe, zainteresowane specjalistami z różnych dziedzin i specjalności.

Drugi dzień targów, to tradycyjnie szkolenia i warsztaty, skierowane do studentów PB. W tym roku na Wydziale Zarządzana odbyło się szkolenie "Wystartuj karierę w ramach Internetowych Rewolucji Google", gdzie studenci zapoznali się z najnowszymi trendami w branży online, poznali możliwości wykorzystania Internetu do promocji swoich działań, a także perspektywy rozwoju kariery w marketingu internetowym. Kolejny warsztat dotyczył przedsiębiorczości w życiu i obejmował zagadnienia związane z zarządzaniem swoją karierą, promując postawę proaktywną w życiu. Przedstawiono również informacje na temat możliwości pozyskania dotacji na założenie działalności gospodarczej. Oprócz warsztatów, studenci mogli skorzystać z konsultacji z doradcą zawodowym, odnośnie pisania dokumentów aplikacyjnych.

Już dziś zapraszamy wszystkich na Targi Praktyk i Staży PB, które odbędą się 4 kwietnia 2017 roku. Do zobaczenia smiley