Poniedziałek, 18 czerwiec 2018

Jesteś tutaj

„Od pomysłu do realizacji” – konkurs na innowacyjny projekt

Firma AC S.A., producent innowacyjnej elektroniki samochodowej i lider systemów autogaz marki STAG, zaprasza wszystkich pasjonatów nowych technologii w motoryzacji do wzięcia udziału w konkursie „Od pomysłu do realizacji”. Przedstaw swój nowatorski projekt urządzenia i wyjedź do jednej z fabryk firmy NXP – wiodącego producenta elementów półprzewodnikowych.

 

Do udziału w konkursie organizator zachęca osoby kreatywne, dla których szeroko pojęta innowacyjność jest impulsem do działania: studentów i absolwentów, osoby fizyczne lub zespoły czy osoby prawne lub jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.

 

Nagrodą główną w konkursie jest wyjazd do jednej z fabryk firmy NXP na terenie Europy. Firma posiada swoje oddziały w wielu krajach europejskich m.in. w Austrii, Belgii, Szwecji, Hiszpanii czy Holandii. Autorzy projektów, którzy uplasują się na drugim lub trzecim miejscu, otrzymają płatny staż w siedzibie AC S.A. w dziale R&D. Laureaci konkursu mogą również liczyć na wsparcie organizatora przy komercjalizacji swojego projektu.

 

W I etapie konkursu, który potrwa do 28.02.2017 r., zadaniem uczestników jest stworzenie nowatorskiego projektu urządzenia, z wykorzystaniem technologii MPU/MCU firmy NXP, w zakresie: IoT, Automotive, Electromobility, Wearable Electronics, Smart Home, Open oraz przesłanie formularza zgłoszeniowego.

 

W II etapie, do 31.03.2017 r., jury konkursu wyłoni najlepsze prace. Autorzy projektów, zakwalifikowanych do III etapu, będą poproszeni o opracowanie działającego prototypu wraz z opisem idei i funkcjonalności jego działania do 16.08.2017 r. W kolejnym etapie, w terminie 01.09-15.09.2017 r., uczestnicy będą prezentować swoje prace przed kapitułą konkursu. Finał i ogłoszenie wyników odbędzie się w październiku 2017 r.

 

Partnerami wydarzenia są NXP – producent elementów półprzewodnikowych i EBV – dystrybutor elementów półprzewodnikowych. Szczegóły dotyczące konkursu, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.ac.com.pl. Wszelkie pytania należy wysyłać na adres konkurs2016@ac.com.pl.

 

 

 

AC S.A. jest wiodącym w Polsce i liczącym się na świecie producentem samochodowych systemów LPG/CNG marki STAG. Na polskim rynku motoryzacyjnym AC S.A. funkcjonuje od 1986 roku, zatrudnia ponad 500 osób i obecnie jest największą firmą w segmencie instalacji gazowych w kraju, posiadającą ponad 50 proc. udział w rynku polskim. AC S.A. oferuje ponad 200 produktów do autogazu, spośród których wiodącą rolę odgrywają sterowniki do instalacji LPG/CNG. Oferta produktowa firmy, z której korzysta obecnie 5 mln kierowców, dociera do ponad 50 krajów na całym świecie, m.in. Niemiec, Rosji, Ukrainy, Turcji oraz Tajlandii. Więcej informacji o firmie AC S.A. i marce STAG znajduje się na stronie: http://www.ac.com.pl/.