środa, 25 kwiecień 2018

Jesteś tutaj

Zagraj w grę symulacyjną!

Nadal szukasz swojej życiowej ścieżki? Masz wątpliwości czy praca w korpo to coś dla Ciebie? Już teraz zagraj w grę symulacyjną i sprawdź się jako lider lokalnej organizacji pozarządowej! Może dzięki jednej rozgrywce odkryjesz swoje nowe powołanie..? ;)

Dzielnica Pozarządowa to gra internetowa, symulująca pracę stowarzyszenia. Wcielasz się w niej w osobę zarządzającą młodą organizacją, działającą lokalnie na terenie jednej z warszawskich dzielnic. Twoje stowarzyszenie dysponuje ograniczonymi zasobami, ale jak to w życiu - ma całkiem spore ambicje. Symulacja pozawala zobaczyć z jakimi wyzwaniami muszą mierzyć się na co dzień mniejsze i większe stowarzyszenia oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat pracy trzeciego sektora.

Gra adresowana jest m.in. do wszystkich tych, którzy wciąż szukają swojego powołania. Młodzi ludzie często mają problem z wyborem życiowej ścieżki, dlatego chcemy pokazać im od kuchni świat organizacji pozarządowych, który może być bardzo ciekawą alternatywą dla pracy w korporacji. Skorzystają z niej zarówno osoby, które jeszcze nigdy nie miały styczności z NGO, ale i te które zaczynają pracę w fundacji lub stowarzyszeniu. Dzięki zróżnicowanym zadaniom, gracze będą mogli poznać podstawy zarządzania organizacją oraz dowiedzieć się, jakie obowiązki mogą na nich spoczywać w przyszłej pracy.

W Dzielnicy Pozarządowej nie zabraknie również oryginalnych inspiracji oraz świeżych pomysłów na działania społeczne. Pamiętaj - praca w organizacji to tylko jedna z wielu możliwości. Jeśli spodoba Ci się bycie społecznikiem, nie musisz od razu rzucać studiów albo obecnej pracy i jechać na misję do Afryki. Możesz zacząć od złożenia wniosku w ramach budżetu partycypacyjnego albo zaangażować się w wolontariat w lokalnej organizacji. :)

Podejmiesz wyzwanie? http://ngo.starthere.pl/

Gra stworzona przez Federacja MAZOWIA w ramach projektu "Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych" współfinansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa.