Sobota, 20 kwiecień 2019

Jesteś tutaj

Konkurs i debata miesięcznika Architektura i Biznes

Konkurs na najlepszy projekt o charakterze społecznym pod hasłem "MIASTO-ARCHITEKTURA-LUDZIE. Życie toczące się miedzy budynkami".

Termin nadsyłania prac został przedłużony do 15 maja. Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.architekturaibiznes.com.pl/?opt=dlafirm&pid=575 .

Wyniki zostaną ogłoszone 20.05.2018 na ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL (19-27 maja) - największym i najważniejszym wydarzeniu o projektowaniu w Polsce, które przyciąga najlepsze nazwiska z całego świata. Tam tez organizujemy debatę związaną z konkursem z udziałem zaproszonych architektów.

 

Cel Konkursu: promocja najciekawszych rozwiązań w architekturze polskiej, które pobudzają̨ życie społeczne mieszkańców polskich miast.

Pragniemy, aby dzięki naszemu konkursowi wzrosło zainteresowanie architektów problematyką interakcji społecznych i prospołecznych zachowań, które wynikają̨ z przebywania w odpowiednio zaprojektowanych przestrzeniach architektonicznych.

Zamierzeniem organizatorów jest premiowanie dokonań architektów, których dzieła mają istotny wkład w kształtowanie rodzimej kultury architektonicznej. Szukamy najlepiej zaprojektowanych przestrzeni publicznych, hoteli, kin, teatrów, dizajnerskich i modnych barów, restauracji i kawiarni - czyli tych wszystkich przestrzeni, gdzie ludzie się spotykają̨, dyskutują, poznają, jedzą i piją, śpią i się bawią, różnią między sobą i które są tłem do ich życia - towarzyskiego i uczuciowego.

 

Po ogłoszeniu wyników konkursu odbędzie się debata "MIASTO-ARCHITEKTURA-LUDZIE. Życie towarzyskie uczuciowe"

Uczestnicy debatyJan Strumiłło - jeden z najzdolniejszych młodych warszawskich architektów. Pracował w biurze JEMS Architekci, w Baumschlager-Eberle w Szwajcarii i Austrii. W 2010 roku założył w Warszawie własną pracownię. Bartosz Haduch (NArchitekTURA) - architekt i wykładowca w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego i na Uniwersytecie Rolniczym im. H. Kołłątaja w Krakowie. Posiada ogromny dorobek publicystyczny, krajowy i zagraniczny. Mateusz Stolarski (Tamizo Architects) - architekt, pomysłodawca i założyciel pracowni Tamizo Architects. Główny architekt i osoba odpowiedzialna za rozwój firmy. Minimalista. Absolwent wydziału architektury Politechniki Łódzkiej. Za projekt dyplomowy z 2004 roku został nagrodzony pierwszą nagrodą w konkursie Dyplom Roku oraz wyróżnieniem w konkursie Dyplom Roku SARP. Od Listopada 2009 roku jest członkiem zarządu łódzkiego oddziału SARP (Stowarzyszenia Architektów Polskich), Katarzyna Kuoo (Kuoo Architects) - architekt, absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Łódzkiej. Założycielka i główna projektantka KUOO ARCHITECTS. Pracownia specjalizuje się w architekturze wnętrz i realizuje projekty zarówno w kraju, jak i za granicą. Moderacja: Marta Kulawik, Małgorzata Tomczak - redakcja miesięczna "Architektura i Biznes".