Czwartek, 2 kwiecień 2020

Przeniesienie zajęć na platformę online

Daftcode łączy siły z Chmurą Krajową i warszawskimi uczelniami. Wspólnie zawitają z praktyczną wiedzą w domach polskich studentów

Rusza kolejna edycja kursów łączących świat akademicki z branżą IT. Spółki z portfolio Daftcode, we współpracy z warszawskimi uczelniami, kolejny raz podzielą się praktyczną wiedzą ze studentami, planującymi karierę w nowych technologiach. Choć do tej pory zajęcia odbywały się w akademickich murach, obecna sytuacja epidemiologiczna nie zmieniła planów organizatorów kursów, a zainicjowane właśnie partnerstwo z Chmurą Krajową umożliwiło płynne przeniesienie zajęć na platformę online.

DaftAcademy to cykl praktycznych kursów technicznych, organizowany od 5 lat przez Grupę Daftcode we współpracy z ośrodkami akademickimi z Warszawy. Połączenie podstaw akademickich i praktyki ma pomóc studentom w zdobyciu umiejętności wymaganych w startupach technologicznych i życiu zawodowym. W dotychczasowych 9 edycjach DaftAcademy wzięło udział już 2683 uczestników, jednak nadchodząca wiosenna odsłona będzie inna niż wszystkie prowadzone od 2015 r.

Pomysłodawca inicjatywy, polski venture builder Daftcode, w partnerstwie z Chmurą Krajową oraz Politechniką Warszawską i Uniwersytetem SWPS w jubileuszowej 10. edycji DaftAcademy przygotowali 4 bezpłatne kursy Level Up. Każdy z nich jest skierowany do średnio zaawansowanych w danej technologii studentów, którzy wiedzę akademicką chcą uzupełnić o umiejętności praktyczne. W programie znajdują się kursy: tworzenia aplikacji iOS, programowania w Pythonie, tworzenia stron internetowych oraz projektowania UX/UI. Zajęcia kładą mocny nacisk na wykorzystanie zdobytej wiedzy na realnych projektach studentów i zakładają ścisłą współpracę ze specjalistami z Daftcode, Daftmobile, Indoorway, Straal i Cateringoo, którzy na co dzień pracują z nowymi technologiami.

– Nie wyobrażamy sobie, żeby brak możliwości spotkania się w uczelnianych murach stanął nam na przeszkodzie. Rekrutacja ruszyła na chwilę przed ogłoszeniem stanu zagrożenia, a aplikujący jednoznacznie opowiedzieli się w ankiecie za tym, żeby na czas zamknięcia uczelni nasze kursy przenieść do internetu. Skoro młodzi są tak chętni do nauki w domu, zrobiliśmy wszystko, żeby DaftAcademy wystartowało zgodnie z planem, pod koniec marca, tyle że w formie webinarów. Nie oznacza to jednak, że nasi wykładowcy zostawią studentów samych sobie – mówi CEO Daftcode Paweł Seweryn. – Planujemy nie tylko wykłady online, ale też mentoring wykładowców i ich stałe wsparcie, które przyda się uczestnikom podczas wytężonej pracy nad własnymi projektami, czyli aplikacjami i innymi produktami cyfrowymi. To, co się nie zmienia, to fakt, że stawiamy na praktykę.

Szybka odpowiedź na zapotrzebowanie studentów była możliwa dzięki partnerstwu Daftcode z Chmurą Krajową, która swoim patronatem objęła kursy Python Level UP oraz iOS Level Up. Na samym kursie Python przewidziano aż 150 miejsc dla uczestników.

– DaftAcademy to świetna inicjatywa dla wszystkich studentów, którzy widzą swoją przyszłość w świecie nowych technologii. Dzięki zaangażowaniu Chmury Krajowej kursy oferowane w ramach akademii zostały dostosowane do pracy ze środowiskami chmurowymi. Daje to nowe możliwości rozwoju istotnie liczących się obecnie na rynku kompetencji. Chcemy być częścią tego projektu, bo widzimy, jak ważne jest zaszczepianie podejścia cloud native w młodych ludziach – mówi Jerzy Dąbrówka, Head of Product and Practices w Chmurze Krajowej.

Do udziału w kursach zaproszeni są studenci kierunków technicznych lub designu oraz absolwenci z maksymalnie 2-letnim stażem pracy. To kursy dla średniozaawansowanych, więc wymagana jest także znajomość podstaw programowania lub projektowania UX/UI. Każdy kurs DaftAcademy składa się z 5–7 spotkań, które rozpoczną się pod koniec marca i zakończą w maju. Aplikacje kandydatów zbierane są na stronie https://daftacademy.pl/ do niedzieli 22 marca.

###

Daftcode

Daftcode to polska spółka technologiczna działająca w oparciu o nowatorski model biznesowy Venture Building. Samodzielnie tworzymy startupy technologiczne – począwszy od fazy koncepcyjnej przez rozwój aż po wprowadzenie produktu na rynek. Zmieniamy śmiałe pomysły w globalnie operujące spółki, realizując projekty w takich obszarach, jak: business intelligence FinTech czy B2B SaaS. Pełne portfolio naszych spółek dostępne jest na stronie: daftcode.com.

Operator Chmury Krajowej

Dostarczamy przedsiębiorstwom usługi chmury obliczeniowej zwiększając elastyczność, wydajność i bezpieczeństwo środowiska IT. Zapewniamy zgodność regulacyjną oraz kompleksowe wsparcie przy wyborze i wdrożeniu rozwiązań chmurowych. Oferujemy m.in. moc obliczeniową, zautomatyzowane powoływanie środowisk deweloperskich, oprogramowanie do zarządzania firmą oraz wirtualne stanowiska pracy biurowej. Działamy w modelu multicloud udostępniając zarówno własną infrastrukturę, jak i usługi globalnych dostawców.

Biuro prasowe Daftcode

Olga Biernacka