Piątek, 22 wrzesień 2017

INFORMATYK

Nr referencyjny:
6941
Oferta ważna od:
31.08.2017
Oferta ważna do:
11.09.2017
Miejsce pracy:
Białystok
Region:
podlaskie
Forma zatrudnienia:
Praca stała
Branża stanowiska:
IT / Administracja
Zakres obowiązków:
  • administrowanie systemami, programami, aplikacjami zainstalowanymi na serwerach oraz lokalną siecią komputerową oraz nadzór nad eksploatacją systemów;
  • wdrażanie i aktualizowanie procedur bezpieczeństwa informacji, czuwanie nad bezpieczeństwem przepływu informacji oraz zabezpieczenie systemu informatycznego przed nieuprawnionym pozyskaniem, w szczególności administracja bezpieczeństwem IT, ustawianie oraz monitorowanie zabezpieczeń na stacjach roboczych oraz identyfikacja potencjalnych zagrożeń;
  • tworzenie, weryfikacja i przechowywanie kopii bezpieczeństwa danych systemów serwerowych i sieciowych;
  • prowadzenie dokumentacji systemu;
  • analiza technicznych i organizacyjnych uwarunkowań mających wpływ na zarządzanie systemami informatycznymi, w których przetwarzane są dane osobowe, w tym identyfikowanie oraz analiza zagrożeń i ryzyka, na które może być narażone przetwarzanie danych osobowych w systemach informatycznych;
  • określanie potrzeb w zakresie zabezpieczenia systemów informatycznych, z uwzględnieniem potrzeb kryptograficznej ochrony danych osobowych, w szczególności podczas ich przesyłania za pomocą urządzeń teletransmisji danych;
  • wykrywanie i właściwe reagowanie na przypadki naruszenia bezpieczeństwa danych osobowych w systemie informatycznym.
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe kierunkowe informatyczne pierwszego stopnia
  • wysokie kwalifikacje w zakresie zarządzania systemami IT;
  • biegła znajomość systemów:
    • Windows 2008 Server, Windows 2012 Server, Windows 2016 Server – ze szczególnym uwzględnieniem usług katalogowych
    • Linux;
    • MS SQL Server 2008 i wyższe;
    • Windows 7, 8, 10;
  • znajomość administracji środowiskami wirtualnymi (VMware, HyperV);
  • umiejętność zarządzania systemami serwerowymi wiodących producentów;
  • umiejętność projektowania sieci LAN oraz sieci WAN;
  • umiejętność administracji systemami storage oraz bibliotekami taśmowymi;
  • zarządzanie urządzeniami sieci LAN i WAN (Cisco);
  • znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym czytanie specyfikacji technicznych oraz podręczników z zakresu informatyki;
  • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych;
  • nieposzlakowana opinia;
  • niekaralność za przestępstwa lub przestępstwo skarbowe, brak toczących się przeciwko kandydatowi postępowań o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe;
  • posiadanie stanu zdrowia pozwalającego na zatrudnienie na określonym stanowisku;
  • brak formalnych przeszkód do uzyskania poświadczenia bezpieczeństwa, o którym mowa w ustawie o ochronie informacji niejawnych z dnia 5 sierpnia 2010 r. (t.j.Dz.U.2016.1167 ze zm.).