Czwartek, 2 lipiec 2020

STAŻYSTA W BIURZE DS. ZARZĄDZANIA RYZYKIEM MODELI

Nr referencyjny:
7972
Oferta ważna od:
15.06.2020
Oferta ważna do:
30.06.2020
Miejsce pracy:
Warszawa
Region:
mazowieckie
Forma zatrudnienia:
Staż
Branża stanowiska:
Finanse / Bankowość
Zakres obowiązków:

- prowadzenie miesięcznych procesów operacyjnych Biura Zarządzania Ryzykiem Modeli (w tym przetworzeń wewnętrznych aplikacji wykorzystywanych do ewidencjonowania modeli; współpraca z zespołami specjalizującymi się w zarządzaniu ryzykiem finansowym, wyceną instrumentów finansowych i zabezpieczeń, windykacji należności w zakresie przeglądu i aktualizacji informacji o modelach, których te jednostki są właścicielami; monitorowanie statusu zaleceń wydawanych przez zespół walidacyjny i statusu działań wspierających utrzymania przez modele skuteczności działania; przygotowanie raportów ryzyka modeli do Kierownictwa Banku oraz innych uczestników procesu zarządzania ryzykiem modeli); zlecone czynności w ramach rozwoju i utrzymaniu aplikacji informatycznych wykorzystywanych w procesie zarządzania modeli i ryzykiem modeli; zlecone czynności w procesie przeglądu i aktualizacji metodyki wyznaczania zagregowanego oceny ryzyka modeli.

Wymagania:

* ukończonych studiów wyższych (lub w trakcie) na kierunkach     ekonometria/statystyka/matematyka lub pokrewnych,

* bardzo dobrej znajomości MS OFFICE oraz dobrej znajomości SAS lub R-project (atutem będzie znajomość języka zapytań do baz danych SQL),

* dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie,

* zaangażowania w powierzone zadania, umiejętności pracy w zespole;

* dokładności i sumienności, wysokiej jakości pracy.