Bądź jednym z nas. Podlaski Oddział Straży Granicznej prowadzi ciągły nabór do służby.
Możesz patrolować zieloną granicę przy użyciu samochodów terenowych, prowadzić kontrole na przejściach, być przewodnikiem psa służbowego, technikiem kryminalistyki czy funkcjonariuszem do zadań specjalnych.
Jakie należy spełnić warunki, aby zostać strażnikiem granicznym? Jak długo trwa szkolenie? Ile można zarabiać i jak wygląda służba?
Zapraszamy na stanowisko Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej po więcej informacji.
Jesteś zainteresowany służbą w Policji?
Nie wiesz jak wyglądają poszczególne etapy poboru?
Nie wiesz czy dasz sobie radę?
W codziennej służbie policjanta ważna jest chęć niesienia pomocy, empatia, ale też duża odporność psychiczna, ponieważ spotkasz się z sytuacjami stresującymi, zagrażającymi życiu lub zdrowiu, jednak satysfakcja z realizowanych zadań zrekompensuje minusy służby.
Na stoisku Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku możesz zadać wszystkie nurtujące Cię pytania dotyczące pracy w policji i koniecznie zapisz się na Dzień Kandydata – najbliższy już 21 października o godzinie 9:00 w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku, ul. 42 Pułku piechoty 44. Pod czujnym okiem ekspertów sprawdzisz się w:
Pamiętaj, że podczas zajęć na sali gimnastycznej wymagany jest strój i obuwie sportowe.
Rejestracja uczestników od pn. do pt. w godz. 8:00 - 15:00 pod numerem telefonu: 47 711 3604
W jednostkach organizacyjnych Policji Województwa Podlaskiego organizowane są także praktyki studenckie i warsztaty – szczegóły tutaj
#ZostańPodlaskimPolicjantem
Straż Ochrony Kolei - kolej na karierę!
W PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. pracę pełną wyzwań znajdą osoby zainteresowane obszarem administracji, zarządzania zasobami ludzkimi, ochroną środowiska, prawem, ekonomią czy finansami.
Kolej to również miejsce dla innowacyjnych inżynierów, techników i informatyków.
Jeżeli jesteś:
to czas skierować przyszłość zawodową na WŁAŚCIWE TORY!
Legia Akademicka
Dla kogo?
Niezależnie od modułu oraz charakteru zajęć (teoria/praktyka) musisz:
I etap szkolenia:
I etap rozpocznie się od szkolenia w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, który trwa do 27 dni – student biorący udział w szkoleniu otrzyma 4960 zł.
II etap szkolenia:
W kolejnym roku student, który ukończył szkolenie podstawowe i został szeregowym rezerwy (lub jest szeregowym), będzie mógł realizować kształcenie w module podoficerskim w Szkole Legii Akademickiej – to szkolenie teoretyczne oraz szkolenie praktyczne trwające 21 dni realizowane w ramach ćwiczeń wojskowych. Po jego ukończeniu i zdaniu egzaminu na podoficera zostanie mianowany do stopnia kaprala.
Dodatkowo student, który chciałby w ramach posiadanego już stopnia kaprala kształcić się na szkoleniu specjalistycznym, może zgłosić się na 15 dni ćwiczeń wojskowych.
III etap szkolenia:
Trzeci etap to kształcenie w module oficerskim realizowanym przez studenta w akademiach wojskowych – to szkolenie teoretyczne i praktyczne realizowane w ramach ćwiczeń wojskowych – trwa 62 dni. Po jego ukończeniu i zdaniu egzaminu na oficera zostanie mianowany do stopnia podporucznika.
Dodatkowo student, który chciałby w ramach posiadanego już stopnia podporucznika kształcić się na szkoleniu specjalistycznym, może zgłosić się na 15 dni ćwiczeń wojskowych.
W Wojskowym Centrum Rekrutacji w Białymstoku można także odbyć praktyki studenckie https://wcrbialystok.wp.mil.pl/pl/pages/praktyki-studenckie/